Это интересно


Факультети та інститути

 
 

Факультет управління

 
   
 
  Декан факультету  
     
 

ПОДСОЛОНКО Володимир Андрійович, професор, доктор економічних наук
Телефон +38 (0652) 60-24-57
E-mail: Market@crimea.edu


Наукове життя факультету управління

 
 

Історія

 
 

Факультет управління сьогодні - це провідний факультет Таврійського національного університету, що має свою історію і традиції.

Факультет управління утворений у грудні 1999 року в результаті реорганізації факультету економіки і менеджменту.

 
 

Витоками свого створення факультет управління йде до 1920 року, коли було здійснено створення економічного відділення силами найбільших учених у області економічної науки на чолі з академіком Костянтином Григоровичем Воблим.

Через економічну і політичну нестійкість, у Криму в цей період відбувалися постійні перетворення цього відділення, і воно проіснувало завдяки ентузіазму його професорів, викладачів і студентів лише до весни 1922 року. У подальшому, в тому ж 1922 року, на його основі був створений у складі університету Соціально - економічний інститут, що проіснував до літа 1923 року.
До питаннь підготовки в університеті фахівців з проблем економіки та управління керівництво університету повернулося в 1990 р. Проректор по навчальной роботі Ільїн Ю.М. спільно з деканом математичного факультету М.С.Рибніковим і з відомим завідувачем кафедри прикладної математики професором Ю.А.Шевляковим, запросили до складу його кафедри доктора економічних наук, професора В.А.Подсолонко. У результаті 3 жовтня 1990 р. був підписаний наказ ректором університету В.Г.Сидякіним про виділення зі складу кафедри прикладної математики нової кафедри "Економічної інформатики і автоматизованих систем управління" під керівництвом професора В.А.Подсолонко. У червні 1994 р., у зв'язку з великим зростанням кількості студентів, було ухвалено рішення про створення факультету "Економіки, менеджменту і права", який в січні 1995 був розділений на два факультети: "Економіки і менеджмента" під керівництвом В.А.Подсолонко і "Юридичний". Відповідно до перспективного плану розвитку університету і внаслідок постійного зростання кількості студентів на економічні і менеджерські спеціальності 23 грудня 1999 р. було ухвалено рішення про реорганізацію факультету "Економіки і менеджмента" і створення факультету "Управління" під керівництвом професора В.А.Подсолонко.

Загальна інформація

Факультет управління займає лідируючі позиції в освітній і науково-дослідній діяльності в Україні. Факультет дає якісну

фундаментальну освіту і забезпечує підготовку на всіх трьох ступенях вищої професійної освіти - на ступені бакалавра, на ступені спціаліста, а також в магістратурі. Факультет управління сьогодні - це більше тисячі студентів, що навчаються на очній і заочній формах навчання. Головними цілями науково-дослідної діяльності на факультеті є: підвищення наукової кваліфікації викладачів, організація наукових досліджень студентів як складова частина навчального процесу, а також інтеграція наукових результатів і навчальних програм підготовки управлінців.
Факультет є членом декількох мереж взаємодії вищих навчальних закладів країн Європейського Союзу, СНД, США, що дозволяють проводити обмін викладачами, студентами, інформацією, результатами наукових досліджень, методичними матеріалами. Зарубіжні стажування в університетах Германії, Франції, Італії, Ірландії, Фінляндії, Португалії, США пройшли більше 100 викладачів і студентів.

Структура

У складі факультету управління працюють кафедри, спеціалізовані на навчанні студентів за спеціальностями "Менеджмент організацій", "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", "Менеджмент інноваційної діяльності" та "Управління інноваційною діяльністю":

  • Кафедра менеджменту і маркетингу, заснована 03.10.1990 р. – засновник факультету, будучи випускною кафедрою, готує фахівців і магістрів спеціальності "Менеджмент організацій" за спеціалізацією "Менеджмент готельного, курортного і туристичного обслуговування" і "Менеджмент на ринку товарів і послуг".Також її співробітники читають більше 30

    дисциплін для студентів всіх спеціалізацій і спеціальності "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" та ведуть навчання на англійській мові магістрів  спеціальностей "Менеджмент інноваційної діяльності" та "Управління інновацийною діяльністю". Кафедру очолює д.е.н., професор В.А. Подсолонко.

  • Кафедра державного і регіонального управління була утворена в 2000 р. Кафедра готує фахівців з профілю "Менеджмент організацій" за спеціалізацією "Менеджмент персоналу", "Інформаційні системи у менеджменті" та "Менеджмент природокористування". Кафедру очолює к.е.н., доцент Т.Л. Миронова.

  • Кафедра менеджменту підприємницької діяльності організована в 2000 р. Профіль фахівців, що випускаються, за фахом "Менеджмент організацій", спеціалізація - "Менеджмент підприємницької діяльності". Кафедру очолює д.е.н., професор М.М. Нагорська.

  • Кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності заснована в червні 2001 р. Кафедра готує фахівців і магістрів, є випускаючою кафедрою за фахом "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності". Кафедру очолює д.е.н., професор В.І. Крамаренко.

У складі факультету функціонує науковий підрозділ "Центр досліджень проблем управління соціально-економічним розвитком підприємств і регіонів". Цей центр щорічно координує 2-3 науково-дослідних роботи, які виконуються співробітниками кафедр факультету. На базі цього центру створено Кримське відділення Української асоціації регіональних наук під керівництвом декана факультету управління професора В.А.Подсолонко. Це відділення працює відповідно до планів діяльності Європейської Асоціації Регіональних Наук (ERSA).
При факультеті діє секція Центру консалтингових послуг університету "Бізнес-менеджмент консалтинг" під керівництвом заступника декана Т.Л. Миронової (науковий консультант професор В.А. Подсолонко).
Активно функціонує "Центр кооперації університетів Півдня України і Європи" під керівництвом доцента О.А. Подсолонко.
При факультеті сформований науковий семінар, де постійно діє "Школа підприємництва" у складі трьох секцій: для школярів, під керівництвом Г.М. Ротанова, під егідою Малої академії наук, студентів і аспірантів д.е.н., професор М.М. Нагорська, працівників підприємств і організацій регіону під егідою Кримського відділення Українського союзу підприємців (керівники професор В.О. Василенко, доцент Є.А. Подсолонко).
На факультеті діє асоціація випускників факультету "Менеджер - підприємець" під керівництвом доктора В.А. Василенко. З її допомогою вирішуються питання виробничої практики студентів, їх професійної орієнтації і подальшого працевлаштування і адаптації до умов перехідної економіки.
У складі факультету функціонує Вчена Рада факультету управління, метою роботи якого є безумовне забезпечення якості змісту утворення управління, що надається на факультеті, ухвалення рішень по всім питанням організації навчально-виховного процесу, затвердження плану наукових досліджень та ін.
За ініціативою кафедр факультету в 2002 р. в університеті відкрита Спеціалізована вчена Рада із захисту кандидатських дисертацій за фахом 080601 - Економіка, організація і управління підприємствами. Голова ради д.е.н., професор В.А Подсолонко. Заступник голови ради д.е.н., професор В.І. Крамаренко. Вчений секретар к.е.н., доцент С.Ю. Цехла.

Провідні фахівці факультету:

  • Подсолонко В.А., д.е.н., професор. зав. кафедрою "Менеджмент і маркетинг";

  • Крамаренко В.І., д.е.н., професор, зав. кафедрою "Менеджмент ЗЕД";

  • Нагорська М.Н., д.е.н., професор, зав. кафедрою "Менеджмента підприємницької діяльності";

  • Василенко В.О., д.е.н., професора кафедри "Менеджменту і маркетингу";

  • Бузни А.Н., д.е.н., професора кафедри "Менеджменту і маркетингу";

  • Міронова Т.Л., к.е.н., доцент, зав. кафедрою "Державного і регіонального управління ";

  • Онищенко К.Н., к.е.н., доцент кафедри "Менеджмент ЗЕД";

  • Пашенцев А.И., к.т.н., доцент кафедри "Менеджменту підприємницької діяльності";

  • Подсолонко Є.А., к.е.н., доцент кафедри " Менеджменту і маркетингу ";

  • Храпко В.М., к.б.н., доцент кафедри "Менеджменту і маркетингу";

  • Цьохла С.Ю., к.е.н., доцент кафедри "Менеджменту і маркетингу";

  • Швец І.Ю., к.е.н., доцент кафедри "Менеджменту підприємницької діяльності".


Навчальна робота


Сучасний кадровий склад факультету забезпечує підготовку фахівців з вищою освітою на денній і заочній формах навчання.
На факультеті управління ведеться навчання студентів бакалаврів за напрямом "Менеджмент", а також за чотирма  спеціальностями: 8.050206, 7.050206 "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності ", 8.050201, 7.050201 "Менеджмент організацій ", 8.050209  "Менеджмент інноваційної діяльності " і 8.000014 "Управління інноваційною діяльністю ", (прийом, що ліцензірує, 235 чоловік на рік денної форми навчання і 117 чоловік заочної форми навчання).
Для здійснення навчального процесу на факультеті розробляються навчальні плани відповідно до стандарту Міністерства освіти і науки України за спеціальностями менеджерського напряму.


Наукова робота

Важливим напрямом діяльності факультету є наукові дослідження. У складі факультету функціонує науковий підрозділ "Центр досліджень проблем управління соціально-економічним розвитком підприємств і регіонів ". На базі цього центру створено Кримське відділення Української асоціації регіональних наук, яке працює відповідно до планів діяльності Європейської Асоціації Регіональних Наук (ERSA).
При факультеті діє секція Центру консалтингових послуг університету " Бізнес-менеджмент консалтинг ", активно функціонує " Центр кооперації університетів Півдня України і Європи ".
На факультеті ведеться керівництво аспірантами і претендентами за напрямами: стратегічний менеджмент, інноваційний менеджмент, менеджмент готельного, курортного і туристичного обслуговування, менеджмент навколишнього середовища, менеджмент природокористування, маркетинг, міжнародний маркетинг, маркетинг послуг і ін.
Співробітники факультету в останнє десятиліття виконували ряд науково-дослідних робіт за актуальними проблемами економічного розвитку України:

  • Формування цілеспрямованої стратегії зростання конкурентоспроможності регіонів України;

  • Забезпечення підвищення результативності діяльності підприємств на базі розвитку людського потенціалу в регіонах України (на прикладі Криму);

  • Програмно-цільове управління розвитком підприємництва в регіонах України;

  • Розробка організаційно-економічного механізму реструктуризації економіки в регіонах України (на прикладі Кримського регіону);

  • Методологічне обгрунтування програми стійкого розвитку;

  • Професійно-кваліфікаційне і посадове моделювання навчальних планів і робочих програм;

  • Забезпечення орієнтації економіко-географічних регіонів України на досягнення світового рівня її ринкового розвитку;

  • Розробка концептуальних положень по управлінню розвитком регіонів Причорномор'я України;

  • Розробка організаційних основ узгодженого управління комплексним розвитком України в цілому, її регіонів і галузей;

  • Розробка концепції інформатизації республіки Крим на період по 2000 рік і ін.

Починаючи з 2000 року колектив співробітників факультету виконує загальну для всіх викладачів, аспірантів і студентів науково-дослідну роботу, розраховану на період по 2004 р. "Стратегія підготовки менеджерів третього тисячоліття".
У 2001 р. за ініціативою професора В.А. Подсолонко силами співробітників факультету управління під керівництвом д.е.н. М.М. Нагорської відроджений журнал "Економіка Криму", що відображає результати наукових досліджень учених і фахівців-практиків з питань економіки управління. Також за ініціативою В.А. Подсолонко і під керівництвом М.М. Нагорської в 2000 р. відновлена діяльність Кримського відділення Академії економічних наук України.
Починаючи з 2006 року колектив співробітників факультету виконує науково-дослідну роботу, розраховану на період по 2010 р. "Актуалізація умінь та навиків менеджерів в економіці, заснованій на знаннях ".

Профіль випускників


За фахом "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" навчання ведеться без розділення на спеціалізації. У складі спеціальності " Менеджмент організацій " ведеться навчання студентів за спеціальностями: Менеджмент підприємницької діяльності, Менеджмент на ринку товарів і послуг, Менеджмент готельного, курортного і туристичного обслуговування, Менеджмент персоналу, Менеджмент природокористування.
По всім спеціальностям випускникам факультету привласнюється кваліфікація "Економіст-менеджер" освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст". За стандартом вищої освіти України для фахівців всіх спеціалізацій обох спеціальностей передбачена можливість професійної роботи в 35 групах посад. До складу укрупнених груп таких посад входять:

  1. Державний інспектор (з експорту, митниця, по кадрах, кредитовий); інструктор (по основній діяльності, по передових методах праці); адміністративний, організаційний або відповідальний секретар (правління, федерації, асоціації, союзу); економіст збуту або матеріально - технічного постачання, по організації і ефективності виробництва, по дослідженню товарного ринку; інженер по організації і нормуванню праці, по підготовці кадрів і професійній адаптації; економіст - радник; консультант з економічних питаннь; економіст по договірних і претензійних роботах; фахівець зі зв'язків з громадськістю і пресою.

  2. Керівник малого підприємства без апарату управління у всіх сферах і галузях діяльності; начальник бюро, сектора, відділу і інших підрозділів підприємств і організацій всіх сфер діяльності; начальник підвідділу у складі самостійного відділу апарату центральних органів державної влади.

  3. Директор підприємства або організації; керівник відділення; директор філії; директор-розпорядник.

За спеціальністю Менеджмент інноваційної діяльності та Управління інноваційною діяльністю навчання ведеться на англійській мові тільки для рівня – магістр.

Конференції

На факультеті регулярно проводяться наукові заходи як регіонального, так і міжнародного рівня, організатором яких виступає факультет. Серед найбільш значних наукових заходів останніх років слід назвати наукові конференції:

Друга міжнародна науково-практична конференція " Розвиток зовнішньоекономічної деятельностям в умовах глобалізації " - Сімферополь: Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського. 20-21 квітня 2006 р.
Всеукраїнська науково-практична конференція " Екологія. Економіка. Управління ". Організатори конференції - кафедра державного і регіонального управління. ТНУ ім. В.І. Вернадського, 19 травня 2005 р.
Всеукраїнська конференція " Управління персоналом на сучасному етапі: теорія і практика ". Організатори конференції - кафедра державного і регіонального управління. ТНУ ім. В.І. Вернадського, 9 грудня 2005 р.
Всеукраїнська науково-практична INTERNET-конференція " Інформаційні системи в менеджменті ". Організатори конференції - кафедра державного і регіонального управління ТНУ ім. В.І. Вернадського, 5-26 грудня 2005 р.

III республіканська науково-практична конференція " Туризм, курорти і наука ". Організатори конференції - кафедра менеджменту і маркетингу. ТНУ ім. В.І. Вернадського, грудень 2005 р.
33-я наукова конференція професорсько-викладацького складу і студентів. Секція менеджмент підприємницької діяльності, Організатори конференції - кафедра менеджменту підприємницької діяльності, ТНУ ім. Вернадського, 25 квітня 2004 р., 36 учасників.
Всеукраїнська науково-практична конференція аспірантів і студентів. Менеджмент підприємницької діяльності. 3-5 травня 2004 р. м. Алушта. Учасники конференції - Севастопольський національний технічний університет, Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва, 90 учасників.
III міжнародна науково-практична конференція. Перспективи європейські - погляд в майбутнє. 22-26 травня 2005 р. Краків, Польща.
Всеукраїнська науково-практична конференція. Менеджмент підприємницької діяльності. Організатори конференції - кафедра менеджменту підприємницької діяльності ТНУ ім. В.І. Вернадського, 1-4 жовтня 2003 р. м. Ялта. Учасники конференції - Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольський національний технічний університет, 75 учасників.
Conference International NATO Summer Academy 2005 for Young Regional Political, Public Leaders and NGO Representatives «Ukraine`s EURO-ATLANTIC Integration: National Security Challenges and Prospects». Simferopol, 4 - 6 July, 2005.
Conference International "The NATO Istanbul Summit: understanding international security and Euro-Atlantic Integration in Ukraine: Summer Academy for national and regional young Ukrainian politicians", 30 June - 3 July, 2004, Simferopol
Conference Internationale "Gestion des ressources humaines dans les villes - jumeaux Nice et Yalta" (2004).

Зв'язки, контакти

Сьогодні факультет управління має міцні контакти, що постійно розвиваються, і продовжує розширювати і заглиблювати міжнародні контакти в різних сферах своєї діяльності: науковій, освітній, інституційній.
Міжнародна співпраця

  • Університет Коімбра, Португалія;

  • Ліонська вища школа, Франція;

  • Університет Алабами, США;

  • Центрально-європейський університет, Будапешт;

  • Університет Ніцци Софія-Антиполіс, Франція;

  • Перпіньянський університет, Франція;

  • Університет Генуї, Італія;

  • Університет Ла Сапієнца, Рим;

  • Університет м. Вааса, Фінляндія;

  • Хельсінський університет, Фінляндія;

  • Ягеллонський університет, Краків, Польща;

  • Університет Штутгарта, Германія;

  • Університет інформаційних систем у менеджменті, Рига, Латвія;

  • Університет Кордова, Іспанія.

СНД

  • МГУ, Росія;

  • Клуб директорів, СНД.

Україна

  • Одеський національний університет ім. Мечникова;

  • Донецкий державний університет;

  • Донецкий державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського;

  • Дніпропетровський університет економіки і права;

  • Дніпропетровський державний університет. Опонування в захисті дисертацій, м. Дніпропетровськ;

  • Інститут екології і природокористування НАНУ, м. Дніпропетровськ;

  • lнститут міжнародних відносин Національного університету ім. Тараса Шевченка. Участь у проведенні міжнародної науково-практичної конференції;

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Участь у проведенні науково-практичних конференцій ;

  • Київський національний економічний університет;

  • Київський національний торговельно-економічний університет;

  • Національна академія наук України;

  • Одеський державний економічний університет;

  • Хмельницький національний університет;

  • Тернопільський національний економічний університет.

АР Крим

  • Кримський економічний інститут КНЕУ (проведення конференцій);

  • Кримський інстітут бізнесу;

  • Севастопольський національний технічний університет;

  • Національна академія природоохоронного і курортного будівництва. Участь у проведенні науково-практичних конференцій, у роботі докторської спеціальної ради із захисту дисертацій, м. Сімферополь;

  • Ялтинський гуманітарний університет.

Факультет управління веде активну роботу по розробці нових проектів і відкритий для контактів за всіма напрямами своєї діяльності для всіх університетів світу і готовий розглянути пропозиції про взаємодію по будь-яких формах співпраці.

Видання факультету

  • Науковий журнал "Ученые записки Таврического национального университета". Серія - Економіка. Публікуються результати наукових досліджень учених і фахівців-практиків з питань економіки управління.

  • Науковий журнал "Экономика Крыма". Публікуються результати наукових досліджень учених і фахівців-практиків з питань економіки управління.

Видання факультету включені в список спеціальних видань ВАК України і надають можливості ученим і практикам позначити і обговорити найбільш актуальні проблеми економіки управління, запропонувати шляхи їх вирішення.

Проекти

  • Центр підвищення кваліфікації Ліонської вищої школи (Франція) спільно з Київським національним університетом ім. Т.Шевченко " Менеджмент, маркетинг і прикладна економіка "

  • Фонд Сороса " Навчаємо вчителів економіки " (1995-1996)

  • Проект Євразія. Спільно з університетом Меріленда (США) і Одеським державним університетом " Прикладне державознавство і управління " (1995-1997)

  • Тасис-темпус. Передпроект " Економіка навколишнього середовища на Півдні України " (1996-1997)

  • Тасис-темпус. Сумісний європейський проект " Економіка навколишнього середовища на Півдні України ". JEP 10304/97. (1998-2001 рр.)

  • Тасис EDUK 9801 " Підтримка навчання менеджменту в Криму" (1999-2001)

  • Tacis Eduk 9801 "Support to management education in Crimea" (1999-2001)

  • Проект NISCUPP " Вдосконалення навчання бізнесу і менеджменту в Таврійському Національному Університеті ", Алабама, США

  • Проект Темпус-Тасис. MJEP-21224-2000 Reseau de mobilites "Europe-mer noire"

  • Tempus JEP 26193 - 2005 "Криза-аналіз і ухвалення рішень в Україні" - "CRISIS ANALYSIS AND DECISION MAKING IN UKRAINE" (2005 - 2008);

  • TEMPUS Project SCM - T074A06 "European-Ukrainian approach to the establishment of the Inter-University Rating System in Ukraine" (2006 - 2007);

  • TEMPUS Project SCM - M024A04 TACIS & MEDA EU/SCM "The development of a Quality Assurance System within selected Universities in Moldova & Exchange of Experience Focusing on Bologna Process at Alexandria University in Egypt" (2006);

  • Conference International NATO Summer Academy 2005 for Young Regional Political, Public Leaders and NGO Representatives "Ukraine's EURO-ATLANTIC Integration: National Security Challenges and Prospects". Simferopol, 4 - 6 July, 2005;

  • Conference International "The NATO Istanbul Summit: understanding international security and Euro-Atlantic Integration in Ukraine: Summer Academy for national and regional young Ukrainian politicians", 30 June - 3 July, 2004, Simferopol;

  • Conference Internationale «Gestion des ressources humaines dans les villes - jumeaux Nice et Yalta » (2004);

  • Tempus Projet Europeen Commun CD-JEP-22044-2001 «Management des organisations et gestion des ressources humaines en Crimee» (2002 - 2005);

  • NIS College and University Partnership Program, USA, Project "Conflict Analysis and Resolution", George Mason University & Tavrida National University (2000 - 2003);

  • NIS College and University Partnership Program, USA, Project "Strengthening Teaching and Outreach Capabilities in Business and Management Education at Tavrida National University, Ukraine, Under a Market - Oriented Economy" (2000 - 2003);

  • Tempus Projet Europeen Commun Reseau des mobilite Europe - Mer Noire (2001 - 2004);

  • Tacis EDUK - 9801 "Support to Management Education in the Crimea" (1999 - 2000);

  • International Finance Corporation, Canadian Agency for International Development, British Fund KNOW-HOW. Ukraine. Corporate Governance Project (2000 - 2001);

  • Tempus T-JEP 10304-98 "Environmental economics in South Ukraine, creation of a new curriculum in the field of environmental economics" (1998 - 2000);

  • Consortium for Enhancement Ukrainian Management Education (CEUME), USA Agency for International Development (2000 - 2001);

  • Technical Assistance Program of the Government of Japan to the New Independent States (1997);

  • Tempus P-JEP 03095-96 "Environmental economics in South Ukraine, creation of a new curriculum in the field of environmental economics" (1997);

  • Center of Qualification Enhancement of Lion Higher School (France) jointly with Kiev National University of Taras Shevchenko "Management, Marketing and Applied Economics" (1993 - 1995);

  • Soros Fund "Training Economics Teachers" (1995 - 1996);

  • Eurasia Project jointly with Maryland University (USA) and Odessa State University, "Applied State Science and Management" (1995 - 1997)