Это интересно


Факультет управління

 
       
 

Кафедра державного і регіонального управління

 
         
  Завідувач кафедрою  
     
  МИРОНОВА Тетяна Леонідівна,
доцент, кандидат економічних наук

Контактна інформація

Кафедра розташована в корпусі Б, каб. 212Б
E-mail: Humanres@crimea.edu

 

 
  Історія  
 

Кафедра державного і регіонального управління створена в 1999 р.
Кафедра забезпечує підготовку студентів факультету управління за спеціальностями: Менеджмент організацій і Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, Менеджмент інноваційної діяльності, Управління інноваційною діяльністю.

Загальна інформація

Навчально-методичне забезпечення процесу підготовки бакалаврів, фахівців і магістрів за вказаними спеціальностями здійснює колектив кафедри, який з 1999 р. по 2008 р. виріс з 9 до 17 чоловік.
Навчальне навантаження виросло відповідно з 7 тис. години до 15 тис. годин за рік.
Збільшення навчального навантаження сталося у зв'язку з відкриттям спеціалізацій: у 2002 р. - "Управління персоналом", "Менеджмент природокористування", з 2004 р. додалася третя спеціалізація - "Інформаційні системи в менеджменті". У цілому колектив кафедри здійснює навчально-методичне забезпечення 50 навчальних дисциплін.

Співробітники

Завідувачка кафедрою Миронова Тетяна Леонідівна кандидат економічних наук, доцент.

Закінчила економічний факультет Донецького університету, аспірантуру Донецького науково-дослідного вугільного інституту і захистила дисертацію на здобуття вченої ступеня кандидата економічних наук в ЕНІЇ Держплану УРСР (м. Київ) за фахом "Економіка, організація і управління народним господарством". Має великий досвід наукової діяльності, більше 20 років пропрацювала в Інституті економіки промисловості НАН України (Дніпропетровське відділення) і Дніпропетровському Інституті проблем природокористування і екології НАН України. З 1999 р. - зав. кафедрою державного і регіонального управління Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського. Основний напрям наукових досліджень - регіональна економіка і регіональний менеджмент. Автор 89 наукових і навчально-методичних публікацій, серед яких три монографії, три навчальні посібники з грифом МОНУ. Заст. декана по заочній освіті, член вченого спеціалізованого радого із захисту дисертацій.

Добровольська (Грец) Оксана Петрівна, кандидат географічних наук, доцент кафедри державного і регіонального управління Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

У 1993 році закінчила на відмінно географічний факультет Сімферопольського державного університету ім. М.В. Фрунзе, аспірантуру кафедри економічної і соціальної географії і в 1999 році захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата географічних наук за фахом 11.00.02. "Економічна і соціальна географія" у Вченій раді Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова на тему "Еколого-соціально-економічна експертиза території (на прикладі Великого Севастополя)".
З 1999 року обіймає посаду доцента кафедри державного і регіонального управління ТНУ ім. В.І. Вернадського.
У 2001 році здобула другу вищу освіту за фахом "Економіст-менеджер" на факультеті управління Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського. Автор 84 наукових і навчально-методичних публікацій, серед яких 3 навчальних посібника з грифом МОНУ. Область наукових інтересів представляють: екологічний менеджмент, регіональна економіка, державне регулювання економіки, регіональне управління природокористуванням, екологічна експертиза, екологічний консалтинг.
З 1999 року виконує обов'язки заступника голови Вченої Ради факультету управління ТНУ ім. В.І. Вернадського і куратора спеціалізації "Менеджмент природокористування".

Куліпанов Костянтин Олександрович, кандидат економічних наук, доцент кафедри державного і регіонального управління.

Закінчив історичний факультет Сімферопольського державного університету ім. М.В. Фрунзе, здобув другу вищу освіту за фахом "Економіст-менеджер" у Таврійському інституті підприємництва і права.
Закінчив аспірантуру економічного факультету ТНУ ім. В.І. Вернадського і успішно захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук у Харківському національному аграрному університеті ім. Докучаєва В.В.
З 2007 р. - докторант ТНУ ім. В.І. Вернадського. Автор 30 наукових і навчально-методичних публікацій, у тому числі монографій.
Основний напрям наукових досліджень: мотивація і стимулювання сільськогосподарської праці.

Вершицький Андрій В'ячеславович, кандидат економічних наук, доцент кафедри державного і регіонального управління.

У 1997 році закінчив математичний факультет Сімферопольського державного університету ім. М.В. Фрунзе за фахом "Прикладна математика", у 1999 році здобув другу вищу освіту за фахом "Фінанси і кредит". У квітні 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему "Формування і розвиток мережі підприємств автомобільного туризму в Криму" в Спеціалізованій вченій раді ТНУ ім. В. І. Вернадського.
З 1999 по 2007 роки - старший викладач факультету управління. З 2007 року працює доцентом кафедри державного і регіонального управління. Має великий практичний досвід роботи в державних установах: у Міністерстві економіки, Міністерстві курортів і туризму АРК, керівником підприємств індустрії туризму.
Автор 26 наукових і навчально-методичних публікацій, у тому числі навчального посібника по дисципліні "Управління компетенціями".
Область наукових інтересів: управління розвитком туризму, управління персоналом, стратегічний менеджмент.
Куратор спеціалізації "Управління персоналом", вчений секретар Вченої ради факультету управління, голова Ради молодих вчених факультету управління.

Башта Олександр Іванович, кандидат економічних наук, доцент.

1972 році закінчив математичний факультет Сімферопольського державного університету . У 1988 році захистив кандидатську дисертацію за фахом 08.00.13 - "Математичні методи і вживання обчислювальної техніки в економічних дослідженнях, планеруванні й управлінні народним господарством і його галузями".
Автор більше 50 наукових статей і трьох монографій: "Менеджмент в соціально-економічних системах", "Ринковий рейтинг підприємств. Оцінка і стимулювання". Монографія "Дискретні моделі ухвалення рішень при неповній інформації" відмічена дипломом Ради Міністрів АРК.
У 2005 році за плідну діяльність у вищій школі, значні успіхи в науково-організаційній і науково-педагогічній діяльності нагороджений дипломом "Відмінник освіти України".
Викладання на факультеті поєднує з роботою директора Кримського наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України.

Харічева Галина Яківна, кандидат економічних наук, доцент кафедри.

У 1969 році закінчила економічний факультет технічного інституту Калінінграда рибної промисловості і господарства, там же - аспірантуру і в 1996 р. захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук у спеціалізованій раді КНЕУ (м. Київ) за фахом "Маркетинг".
Автор 33 наукових і навчально-методичних публікацій.
Основний напрям наукових досліджень: туристичний маркетинг.

Процай Андрій Федорович, кандидат економічних наук, доцент.

Закінчив факультет економіки і менеджменту Сімферопольського державного університету за фахом "Інженер-економіст", у 2004 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук на тему: "Організація ефективної підтримки підприємництва (на прикладі малих підприємств Автономної Республіки Крим)". Успішно поєднує науково-педагогічну діяльність в Таврійському національному університеті з роботою в ТОВ "Інститут "Шельф".
Автор 27 наукових і навчально-методичних робіт.

Шандра Тетяна Степанівна, доцент кафедри.

Закінчила Київський інститут народного господарства за фахом "Економіка народного господарства". Має багатий 33-х літній досвід роботи в державній службі, прошла дорогу від молодшого фахівця до заст. міністра і міністра економіки АР Крим.

Ротанов Геннадій Миколайович, ст. викладач кафедри державного і регіонального управління.

У 1983 р. закінчив факультет кораблебудування і корабельної енергетики Севастопольського приладобудівного інституту за фахом "Суднові силові установки".
Закінчив аспірантуру ТНУ ім. В.І. Вернадського, у 2008 році завершив роботу над дисертацією на тему "Підвищення ефективності реструктуризації суднобудівельних підприємств (на прикладі виробництва швидкісних судів)".
З 1993 року працює старшим викладачем кафедри державного і регіонального управління. Має великий досвід виробничої роботи і державної служби.
Автор 17 наукових і навчально-методичних публікацій. Область наукових інтересів: конкурентоспроможність і реструктуризація промислових підприємств.
Заст. декана факультету управління по навчально-методичній роботі, куратор групи, керівник економічної секції Малої Академії Наук школярів Криму: "Искатель".

Діхтярь Олександр Іванович, ст. викладач кафедри державного і регіонального управління.

Випускник математичного факультету (1974-1979 рр.) Сімферопольського державного університету ім. М.В. Фрунзе.
Закінчив аспірантові СДУ за фахом механіка диференційованого твердого тіла (1981-1984 рр.)
Працював на посадах інженера і молодшого наукового співробітника проблемної науково-дослідної лабораторії СДУ (1985-1991 рр.).
З 1991 р. - на викладацькій діяльності в СДУ.
З 1995 р. - на посаді старшого викладача факультету економіки і менеджменту. Завершує оформлення дисертації по аспектах реалізації концепції інформаційного менеджменту на підприємствах туристичної галузі.
У 1999 р. отримав диплом за фахом "Фінанси" на факультеті післядипломної освіти ТНУ ім. В.І. Вернадського.
Автор 42 наукових і навчально-методичних публікацій.

Срібний Володимир Іванович, кандидат економічних наук, викладач кафедри державного і регіонального управління.

У 2003 році закінчив факультет управління Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за фахом: "Менеджмент ЗЕД".
У 2006 році закінчив аспірантуру ТНУ ім. В.І. Вернадського і в січні 2007 року захистив кандидатську дисертацію на тему "Регулювання розвитку житлово-комунального господарства міст і районів (на рівні АР Крим)" у Спеціалізованій вченій раді Харківської національної академії міського господарства.
З лютого 2007 року працює викладачем кафедри державного і регіонального управління. Автор 36 наукових публікацій, у тому числі монографія "Подолання функціональних диспропорцій житлово-комунального господарства регіону".
Область наукових інтересів: соціально-економічний розвиток, економічна безпека.

Донський Дмитро Володимирович, ст. викладач кафедри державного і регіонального управління.

У 1996 г закінчив Сімферопольський державний університет за фахом "Прикладна математика", у 2001 р. здобув другу вищу освіту за фахом "Фінанси" (економічний факультет, ТНУ ім. В.І. Вернадського).
З 2005 р. працював на кафедрі державного і регіонального управління на посаді асистента, з 2006 р. - на посаді старшого викладача.
З 2006 г є претендентом кафедри менеджменту і маркетингу ТНУ ім. В.І. Вернадського. Готує дисертацію по темі "Управління курортними підприємствами на основі аналізу і планерування потоків рекреантов".
Має 5 наукових і навчально-методичних публікацій.

Бабко Олексій Миколайович, ст. викладач кафедри державного і регіонального управління.

У 2000 р. закінчив факультет економіки ТНУ ім. В. І. Вернадського за фахом "Економічна кібернетика". У 2003 році закінчив аспірантуру і активно працює над дисертацією за напрямом "Інтернет-маркентінг на підприємствах сфери туризму".
Автор 10 наукових і навчально-методичних робіт. Основні напрями наукових досліджень: інтернет-маркетинг, електронна комерція. З 2000 р. працює асистентом кафедри державного і регіонального управління.

Полонська Наталія Олександрівна, асистент кафедри державного і регіонального управління.

Закінчила економічний факультет Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за фахом "Фінанси". У 2008 р. захистила в Радому з вивчення продуктивних сил України НАН України дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук по темі "Забезпечення соціально-економічного розвитку регіону на основі використання програмно-цільового методу (на прикладі АР Крим)".
Навчально-наукову діяльність успішно поєднує з роботою начальника звідного відділу Головного управління статистики АР Крим.
Опублікувала 11 наукових і навчально-методичних робіт.

Панова Ганна Сергіївна, асистент кафедри державного і регіонального управління.

У 2001 р. закінчила економічний факультет Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за фахом "Фінанси".
З 2004 р. по 2006 р. - лаборант, з 2006 р. - асистент кафедри.
З 2007 р. є претендентом наукового ступеня кандидата економічних наук кафедри державного і регіонального управління. Готує дисертацію по темі "Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств рекреаційного комплексу".

Подсолонко Максим Володимирович, асистент кафедри державного і регіонального управління.

У 2007 р. закінчив ТНУ ім. В.І. Вернадського і отримав спеціальність "Менеджер-економіст".
З 2007 р. є аспірантом ТНУ ім. В.І. Вернадського і університету Париж 1 - Сорбонна, Париж (Франція).
За магістерською програмою англійською мовою читає курси: "Методологія і організація наукових досліджень", "Методи викладання у вищій школі", "Системи підтримки ухвалення рішень".

Спеціалізація "Управління персоналом"

К.э.н., доцент А.В. Вершицкий

Куратор спеціалізації к.е.н., доцент кафедри державного і регіонального управління Вершицький Андрій В'ячеславович.
Спеціалізація "Управління персоналом" дає можливість студентам здобути освіту в області менеджменту в комплексі з спеціальною підготовкою, сформуватися як зрілий менеджер по персоналу для українських і іноземних компаній.
Менеджери по персоналу володіють елементами організаторської, управлінської, правової, облікової, педагогічної, соціально-побутової, психологічної і соціологічної діяльності.

К.э.н., доцент
А.Ф. Процай

До їх умінь належать: розробка і реалізація стратегії управління персоналом підприємства, формування політики управління персоналом, планерування руху людських ресурсів, аналіз ринку праці, тенденцій його розвитку.
Менеджер по персоналу розробляє і реалізує заходи щодо формування корпоративної культури, є операційним менеджером, організовує підбір і відбір, вчення, ротацію, розвиток кар'єри співробітників, що працюють в організації, досліджує задоволеність персоналу результатами праці.
Знання і навики випускників зі спеціалізації "Управління персоналом" дозволяють їм претендувати на роботу в якості:

  • менеджерів і керівників кадрових служб підприємств, установ і організацій всіх форм власності і галузей господарювання;
  • фахівців і керівників служб управління персоналом державних і муніципальних органів влади і управління;
  • менеджерів і керівників кадрових агентств, рекрутінгових компаній,
  • консалтингових фірм; менеджерів і керівників у службах зайнятості і на біржах праці.
  • К.э.н., доцент Г.Я. Харичева

Менеджери з персоналу мають стабільний попит на ринку праці, мають хороші перспективи подальшого професійного і кар'єрного зростання.

Студенти вивчають спеціалізацію "Управління персоналом" за наступними модулями:

  • Кадровий менеджмент
  • Мотивація і оцінка персоналу
  • Економіка праці
  • Управління трудовими ресурсами
  • Демографія
  • Управління компетенціями
  • Кадрове діловодство
  • Політика соціального захисту в умовах ринкової трансформації
  • Державна служба

К.э.н., доцент К.А. Кулипанов

У курсах, що вивчаються, освітлюють важливі питання мотивації і потреб, систем оплати праці, методів управління персоналом і оцінки ефективності роботи персоналу в умовах сучасної ринкової економіки і демократизації суспільства.

Спеціалізація "Менеджмент природокористування"

Куратор спеціалізації к.г.н., доцент кафедри державного і регіонального управління Добровольська Оксана Петрівна.
Поява в 2002 році спеціалізації "Менеджмент природокористування" на кафедрі державного і регіонального управління Таврійського національного університету ім В.І. Вернадського є наслідком реалізації спільно з університетами Італії і Франції міжнародного проекту Tempus "Економіка навколишнього середовища півдня Причорномор'я". У рамках проекту близько 70 викладачів пройшли міжнародне стажування в університетах держав-учасників по спеціалізації" Менеджмент

К.г.н., доцент О.П. Добровольская со специализантами 3 курса

природокористування".

У 2001 році за підсумками міжнародного проекту на факультеті управління ТНУ ім. В.І. Вернадського була проведена науково-практична конференція "Естафета тисячоліть - Стійкий еколого-соціально-економічний розвиток України", в якій взяли участь більше 50 молодих учених, аспірантів і студентів факультету управління.
19 травня 2005 року кафедрою державного і регіонального управління в рамках спеціалізації "Менеджмент природокористування" була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція "Екологія. Економіка. Управління", в якій взяли участь більше 70 учених, фахівців, управлінців у сфері менеджменту природокористування.

К.э.н., доцент А.И. Башта

Основною метою підготовки фахівців-менеджерів відповідно до спеціалізації "Менеджмент природокористування" є оволодіння знаннями по управлінню екологічною діяльністю суб'єктів господарювання, регулюванню суспільних відносин у сфері природокористування, охорона навколишнього природного середовища і забезпеченню екологічної безпеки суспільного розвитку.
Сучасна система бізнес освіти в контексті спеціалізації "Менеджмент природокористування" дозволяє опанувати знаннями у сфері економіки навколишнього середовища і раціонального природокористування, основними принципами і методами реалізації державної екологічної політики, опанувати уміннями аналізу, планування і прогнозування змін в процесі функціонування еколого-економічних систем, навиками організації і управління відносинами в системі природа - населення - господарство.
Досягненню віщезазначених освітніх завдань служить системність, комплексність процесу підготовки фахівців-менеджерів, що виявляється в необхідності вивчення фундаментальних дисциплін базової економічної освіти, а також циклу змістовних модулів по спеціалізації, серед яких:


К.э.н. В.И. Срибный
  • Економіка навколишнього середовища;

  • Економіка природних ресурсів;
  • Основи еколого-економічної експертизи;

  • Екологічний менеджмент;

  • Концепції сучасного природознавства;

  • Екологічний маркетинг;

  • Територіальне управління природо-користуванням;

  • Екологія і економічна політика;

  • Еколого-економічний моніторинг;

  • Екологічне право.

Компетенція випускників спеціалізації "Менеджмент природокористування може бути реалізований на посадах: заступника керівника підприємства по екологічному менеджменту, керівника екологічної служби підприємства, менеджера екологічної служби підприємства, фахівця органів державного і регіонального управління відповідної спеціалізації, радника з питань екологічного управління і державної служби, фахівця з екологічного моніторингу, екологічної експертизи обласних комітетів з охорони навколишнього природного середовища, консультанта з екологічних питань суб'єктів екологічного підприємництва, екологічного аудитора підприємства, наукового співробітника в науково-дослідних установах відповідного профілю.
Фахівець, що здобув освіту у сфері менеджменту природокористування готовий до виробничої, організаційно-управлінської або науково-дослідної діяльності в області економіки природокористування, достатньо компетентний в питаннях оптимізації і раціоналізації функціонування еколого-економічних систем, а також застосування методів ухвалення управлінських рішень на локальному, регіональному і глобальному рівнях.

К.э.н., доц. С.А. Мацебера и
ст. преп. А.Н. Бабко

Спеціалізація "Інформаційні системи в менеджменті"

Куратор спеціалізації к.э.н., доцент Мацебера Світлана Андріївна.

Одним з основних напрямів впливу науково-технічного прогресу на всі сфери діяльності людини є широке використання інформаційних систем. Серед найбільш важливих областей, в яких інформаційні системи грають вирішальну роль, особливе місце займає сфера управління.
Неможливість систем управління своєчасно надавати реальну інформацію про економічний стан, а відповідно, відсутність ефективного управління компанією, негативно впливає на економічний стан. Досвід господарювання зарубіжних промислових компаній в умовах ринкової економіки довів, що найбільш надійним способом поліпшення стану обліку і управління є впровадження сучасних управлінських інформаційних систем.

А.И. Дихтярь, ст. преп.

Мета спеціалізації "Інформаційні системи в менеджменті" - дати знання про стан і тенденцію розвитку інформаційних систем управління; про нову інформаційну технологію рішення задач управління, зв'язану з використанням сучасних засобів і методів; про навики розробки і використання інформаційних систем в різних прикладних областях.

У результаті навчання студент, майбутній фахівець повинні уміти:

- правильно оцінити роль управлінських інформаційних систем в сучасному конкурентному середовищі бізнесу;
- визначити основні переваги, які досягають управлінські структури завдяки створенню і застосуванню інформаційних систем в організаціях;
- чітко орієнтуватися в інформаційних технологіях і найбільш перспективних прикладних сферах їх застосування;
- знати принципи розробки баз даних, а також вимоги і управлінню і організації середовища бази даних;
- володіти навиками роботи з основними інструментальними засобами для проектування управлінських інформаційних систем;
- розуміти те, яким чином інформаційні системи спільно з промисловими комп'ютерними мережами дозволяють вивести бізнес на новий рівень ефективності;
- з'ясувати причини збоїв інформаційних систем, пов'язаних з їх неправильною експлуатацією і низьким якостям;
- мати досвід проектування і розробки демонстраційного прототипу управлінської інформаційної системи для конкретної наочної області.

Ст. преп.
Д.В. Донской

Для оволодіння спеціалізацією "Інформаційні системи в менеджменті" вивчаються наступні модулі:

  • "Інформатизація і комп'ютеризація суспільства"

  • "Математичні методи в менеджменті і маркетингу"

  • "Моделювання управлінських рішень"

  • "Прогнозування соціально-економічних процесів"

  • "Сучасні комп'ютерні технології"

  • "Електронна комерція"

  • "Ефективність інформаційних систем".

Методичне,програмне і технічне забезпечення дозволяє проводити заняття за даними модулями викладачами кафедри на високому професійному рівні.


Випускники спеціалізації "Інформаційні системи в менеджменті" бажані в будь-якій галузі, використання ними інформаційних і телекомунікаційних технологій дозволяє істотно скоротити численість працівників управління.

Наукова робота кафедри

На кафедрі з 1999г. проводяться наукові дослідження з держбюджетної тематики, провідним науковим напрямом досліджень, що проводяться, є проблеми регіонального менеджменту і регіональної економіки: у 1999-2001 рр. проведені дослідження по темі "Методологічне обгрунтування програми стійкого розвитку Криму" № держ. рег. 0197V018282; у 2000-2002 рр.- "Розробка організаційно-економічного механізму реструктуризації економіки в регіонах України (на прикладі Кримського регіону)"; 2002-2004 рр.- "Програмно-цільове управління розвитком підприємництва в АР Крим" № держ. рег. 0102V001404; 2005-2007 рр.- "Забезпечення підвищення результативності діяльності підприємств на основі розвитку людського потенціалу в регіонах України (на прикладі Криму)".
Підсумком роботи за 2000-2007 рр. на кафедрі з'явилося теоретичне і методологічне обгрунтування соціально екологічних орієнтирів стійкого розвитку України і Криму. У рамках моніторингу індикаторів людської безпеки і стійкого розвитку в Криму дана оцінка соціально еколого- економічної ситуації автономії і розроблені рекомендації по усуненню негативних тенденцій, що склалися, в розвитку Криму.

Н.А. Полонская, ассистент кафедры

Для еколого-економічного забезпечення Схеми планування території Автономної республіки Крим досліджені стратегічні напрями і пріоритети розвитку АР Крим, проаналізовані принципові зрушення в галузевій і територіальній структурі економіки регіону, освоєні місцеві сировинні бази. Найбільш значущий результат: обгрунтована структура промислового комплексу АР Крим з виділенням пріоритетних (інвестиционно- привабливих) галузей. Розроблені прогнозні показники галузевої і територіальної структури економіки АР Крим послужили основою для формування схеми планування території АРК - найважливішого передпланового документа для територіального управління і планування автономією.
Ряд науково-дослідних робіт присвячений науковому обгрунтуванню регіональних важелів впливу на активізацію процесів розвитку підприємництва в Криму, дана оцінка деструктивним чинникам його розвитку. І як результат, розроблені науково-методичні рекомендації по формуванню регіональних програм розвитку малого підприємництва, запропонований організаційно - економічний механізм взаємодії малих підприємств з органами місцевого самоврядування.

М.В. Подсолонко, ассистент кафедры

За ініціативою кафедри і за допомогою Секретаріату Верховної Ради АРК ці пропозиції обговорені в міських і районних радах АР Крим.
Окрім держбюджетної тематики (конкурсного фінансування НДР Міністерством науки і утворення України), співробітники кафедри беруть участь у дослідженнях з госпдоговірної тематики, а також по темах, що плануються за рахунок оплати другої половини робочого дня.

А.С. Панова, ассистент кафедры

На кафедрі проводиться активна робота з підготовки дисертаційних робіт. З 2001 по 2008 рр. співробітники кафедри захистили п'ять дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук: Процай а.Ф. (2004 р.), Вершицкий А.В. (2006 р.), Куліпанов К.А. (2005 р.), Срібний В.І. (2007 р.), Полонська Н.А. (2008 р.).
На стадії завершення робота ст. викладачів Ротанова Г.Н. і Діхтяря А.І. Активно працюють молоді аспіранти і претенденти кафедри: Абаєва Ірина, Ротанов Антон, Гонтарь Тетяна, Панова Ганна, Донський Дмитро, Бабко Олексій, Подсолонко Максим.

 


Стажування співробітників кафедри

Кафедра бере активну участь в міжнародних програмах, що дозволило більшості членів кафедри пройти стажування в провідних вузах Європи і Америки:

1999 р. На економічному факультеті Генуеського університету (Італія) пройшли стажування зав. кафедрою Міронова т.Л., ст. викладач Діхтяр А.И., аспірант Процай А.Ф.

2000 р. Директор Міжнародних проектів Ірландського інституту менеджменту (I.M.I м. Дублін) Г. Сміт вручає сертифікат підвищення кваліфікації менеджера ст. викл. ТНУ ім. В.І. Вернадського А.І. Діхтярю.

2000 р. Міронова Т.Л., зав. кафедрою, к.е.н., доцент вивчала досвід перепідготовки кадрів за напрямом "Менеджмент" у Вищій економічній школі при Санкт-Петербурзькому державному університеті.
2000 р. Участь у навчальному турі по консалтингових центрах Фінляндії -Эстонии

2001 р. Стажування к.г.н., доцента Добровольскої О.П. і ст. викладача Ротанова Г.Н. в університеті м. Ніцци (Франція).

 

2001 р. Реєструктуризація навчальних планів і програм на основі вивчення досвіду підготовки менеджерів в Алабамовському університеті.

2002 р. Вивчення досвіду розробки навчальних програм з дисципліни "Екологічний менеджмент" Вершицьким А.В. в Центрально-європейському університеті (м. Будапешт, Угорщина).
2003 р. Стажування доцента Вершицького А.В. в Університеті Каїмбри (Португалія).

2007 р. Обговорення методики рейтингу університетів у Варшавській школі економіки (Польща).

Публікації і конференції

Результати наукових досліджень, досвід, придбаний у роботі за міжнародними програмами, дозволяє підвищити ефективність навчального процесу при підготовці лекцій, навчальних посібників, наукових публікацій. За 2000- 2007 рр. співробітниками кафедри опубліковано 124 наукових статті в журналах списку ВАК, 34 статті в працях наукових конференцій і 39 тез доповідей, 12 навчальних посібників, видано 29 методичних вказівок до вивчення навчальних курсів.

 

Серед опублікованої навчально-методичної літератури можна назвати наступні роботи:


  1. Миронова Т.Л., Добровольська О.П., Процай А.Ф., Колодій С.Ю. Управління розвитком регіону: Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. - 328 с. (с грифом МОНУ).

  2. Добровольская О.П., Добровольский А.В. Государственное регулирование экономики: Учебное пособие. - Симферополь: ЧП "Эльиньо", 2006. - 368 с. (с грифом МОНУ).

  3. Харичева Г.Я. Туристический маркетинг: Учебник. - Симферополь, КЭИ КНЭУ, 2006 г. (с грифом МОНУ).

  4. Миронова Т.Л. Размещение и развитие производительных сил: теория и практика: Учебное пособие. - Симферополь, 2007. - 358 с. (с грифом МОНУ).

  5. Кулипанов К.А. Повышение эффективности труда руководителя аграрных предприятий (на примере сельского хозяйства Крыма). Монография. - Симферополь: ООО "Издательство "Вперед", 2005. - 202
    с.

  6. Підприємництво: Навчальний посібник. / Під ред. Подсолонко В.А., Миронової Т.Л. - Київ: Центр навчальної літератури, - 2003. - 616 с. ( с грифом МОНУ).

  7. Добровольская О.П. Региональная экономика: Учебное пособие. - Симферополь: ЧП "Эльиньо", 2007. - 262 с. (с грифом МОНУ).

  8. Вершицкий А.В. Управлене компетенциями: Учебное пособие. - Симферополь: ООО "Веста", 2007. - 132 с.

  9. На кафедре ведется руководство аспирантами и соискателями по направлениям регионального менеджмента, с 2001 по 2007 гг. Сотрудники кафедры защитили пять диссертаций на соискание научной степени кандидата наук: Процай А.Ф., Вершицкий А.В., Срибный В.И., Кулипанов К.А.

На кафедрі регулярно проводяться науково-практичні конференції зі спеціалізацій. Так, в 2005 -2007 рр. були проведені:

  • Всеукраїнська конференція "Управління персоналом на сучасному етапі: теорія і практика" - 2005 р., січень.

  • Всеукраїнська науково-практична INTERNET-конференція "Інформаційні системи у менеджменті" - 5-26 грудня 2005 р. Всеукраїнська науково-практична конференція "Екологія. Економіка. Управління" - 19 травня 2006 р.

  • Міжвузівська науково-практична конференція "Актуальні питання соціально-економічного розвитку регіонів в сучасних умовах" - вересень 2007 р.