Это интересно


Відомості про університет

         

Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського - це державний вуз IV рівня акредитації. У складі університету - 18 факультетів, що ведуть підготовку студентів за 45 спеціальностями:

 
 
  • факультет математики та інформатики; спеціальності - математика; прикладна математика; інформатика
  • фізичний факультет; спеціальності - фізика; прикладна фізика; радіофізика і електроніка; комп'ютерні системи і мережі;
  • біологічний факультет; спеціальності - біологія; біофізика; садово-паркове господарство;
  • хімічний факультет; спеціальності - хімія; біохімія;
  • історичний факультет; спеціальність - історія;
  • філософський факультет; спеціальності - філософія; політологія; культурологія;
  • географічеський факультет; спеціальності - географія; екологія, охорона навколишнього середовища і збалансоване природокористування; туризм;
  • факультет слов'янської філології і журналістики; спеціальності - російська мова і література; переклад (російська мова); журналістика;
  • факультет української філології і українознавства; спеціальність український мова і література;
  • факультет іноземної філології; спеціальності - англійська мова і література; французька мова і література; німецька мова і література; новогрецька мова і література; переклад (англійська мова і література); переклад (німецька мова і література); переклад (французька мова і література);
  • юридичний факультет; спеціальність - правознавство;
  • економічний факультет; спеціальності - економічна кібернетика; фінанси і кредит; міжнародна економіка;
  • факультет управління; спеціальності - менеджмент організацій; менеджмент зовнішньоекономічній діяльності; менеджмент інноваційної діяльності; управління інноваційною діяльністю;
  • факультет фізичної культури і спорту; спеціальності - фізичне виховання; здоров'я людини;
  • факультет психології; спеціальність - психологія;
  • факультет кримськотатарської і східної філології; спеціальності - турецький мова і література; кримськотатарська мова і література; арабська мова і література; перська мова і література;
  • економіко-гуманітарний факультет у м. Мелітополі; спеціальності - здоров'я людини; менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; фінанси і кредит; інформатика; дизайн;
  • Керченський економіко-гуманітарний інститут; спеціальності - здоров'я людини; фінанси і кредит; психологія; українська мова і література; англійська мова і література; екологія, охорона навколишнього середовища і збалансоване природокористування;
  • Севастопольський економіко-гуманітарний інститут; спеціальності - фізичне виховання; здоров'я людини; психологія; туризм; правознавство; менеджмент;
  • Судакський факультет управління і економіки; спеціальність - менеджмент організацій.
 
 

Крім того, діють Інститут післядипломної освіти, що дає змогу отримати другу вищу освіту по 12 спеціальностям, а також факультет по роботі з іноземними студентами.

Навчання у всіх підрозділах університету ведеться на денній і заочній формах а в навчально-консультаційних центрах - на заочной і дистанційній. Загальне число студентів складає 17 749 чоловік.

В університеті трудяться 1314 викладачі, зокрема 133 доктори наук професори, 569 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів і асистентів.

Серед них - один Герой України, чотири лауреати Державної премії України, 24 заслужених працівника науки і освіти України, 53 заслужених працівника освіти АРК.

 
 

Підготовка кадрів вищої кваліфікації ведеться через аспірантуру і докторантуру. Сьогодні в аспірантурі більш ніж за 50 спеціальностяминавчаються близько 250 чоловік. Щорічно захищаються 40-45 кандидатських і до 10 докторських дисертацій.

 
 

В університеті створені всі необхідні умови для навчальної роботи. У розпорядженні викладачів і студентів - багата наукова бібліотека, спеціалізовані читальні зали, оснащені комп'ютерною технікою. На всіх факультетах обладнані навчальні лабораторії. Університет має власну астрономічну обсерваторію, Зоологічний музей, Ботанічний сад.

У навчальному процесі використовуються сучасні технології. Єдину мережу університету складають більше 1000 комп'ютерів, більшість з них мають доступ до міжнародної системі "Інтернет". Ефективне застосування знаходять мультимедійні і цифрові засоби, лазерні диски, навчальні і тестуючі курси. Відпрацьовуються перспективні напрями - оптоволоконні лінії зв'язку, комп'ютерна телефонія і т. д.

 

 
  Викладачі університету готують для студентів підручники, навчальні посібники, різноманітні методичні матеріали. Інформаційно-видавничий відділ університету щорічно випускає у світ 40-50 назв. Крім того, університет регулярно друкує власну періодику - "Ученые записки ТНУ", журнали "Культура народів Причерномор'я", "Понтида", "Крымский архив", "Вопросы русской литературы", "Динамические системи", "Таврійський вісник математики та інформатики".  
 


Студенти університету проходять навчальну і виробничу практику в науково-дослідних інститутах, на ведучих промислових підприємствах, в організаціях, установах і навчальних закладах. Університет має власну базу навчальної практики з біології і географії в гірничо-лісовій частині Криму.

Науково-дослідницька робота в університеті ведеться в рамках тих, що склалися шкіл і напрямів. Особлива увага приділяється таким актуальним темам, як здоров'я людини, охорона навколишнього середовища, ресурсозберігаючі технології, нові речовини і матеріали, перспективні інформаційні системи.

Розвитку наукових шкіл і їх популярності сприяє щорічне проведення університетом більше 60 міжнародних конференцій, багато з яких стали традиційними (Міжнародна Кримська осіння математична школа КРОМШ "Функциональные материалы Icfm", "Космос і біосфера", наукова школа "Деформування і руйнування матеріалів з дефектами і динамічні явища в гірських породах і виробленнях".

 
 

Щорічно вчені університету публікують понад 2500 наукових робіт, зокрема близько 55 монографій, 1916 статей, з них більше 110 - у ведучих зарубіжних журналах.

 
 

Науково-дослідний комплекс університету включає як крупні підрозділи так і лабораторії при кафедрах. Серед них: науково-дослідний центр "Технології стійкого розвитку"; Біотехнологічний центр; Навчально-наукова лабораторія програмного забезпечення комп'ютерних систем; Регіональний інформаційно-аналітичний центр системи моніторингу навколишнього середовища Автономної Республіки Крим; Український інститут спелеології і карстології НАНУ і МОНУ при ТНУ; кафедра ЮНЕСКО "Поновлювана енергія і стійкий розвиток"; Міжвідомчий научно-дослідний центр когнітивної і прикладної лінгвістики МОНУ і НАНУ; Кримський науково-методичний центр управління утворенням АПН України і ТНУ ім. В. І. Вернадського; комплекс наукових відділів і лабораторій НІЧ; "Юридична клініка"; Центр синхронного перекладу; Ботанічний сад; Зоологічний музей; Наукова бібліотека; Відділ функціональних матеріалів і волоконної оптики; Центр корекції функціонального стану людини; Центр лінгвістичних експертиз.

 
  До виконання наукових досліджень притягуються понад 6,5 тис. студентів вузу. Щорічно вони публікують більше 500 наукових статей, виступають з доповідями на більш, ніж 100 наукових конференціях, зокрема 50 міжнародних.  
 

Молоді учені, аспіранти і студенти університету беруть участь в конкурсах на отримання іменних стипендій. У 2007 р. чотири аспіранти і два студенти стали стипендіатами Президента України, двоє молодих учених і один студент - стипендіатами Кабінету Міністрів України, 68 студентів і аспірантів удостоєно стипендій імені всесвітньо відомих учених, чия діяльність була пов'язана з Таврійським університетом.

Учені ТНУ підтримують творчі зв'язки з 26 інститутами Національної академії і галузевих Академій наук України: Інститутом геологічних наук, Інститутом світової економіки і міжнародних відносин, Кримською астрофізичною обсерваторією Карадагським заповідником, Інститутом мовознавства, Інститутом філософії і др.

 
         
 

На данний час університет має договори про міжнародну співпрацю з 40 університетами Німеччини, Греції, Франції, Швейцарії, Великобританії, США, Білорусі, Росії. Серед них Салоникський і Афінський університети (Греція), Люблінський і Опольський університети (Польща), Вілламетський університет (США), університети Ніцци і Перпіньяна (Франція), Генуезький і Римський університети (Італія), Університет міста Дуйсбург-Ессен і Рупрехт-Карле університет, Університет прикладних наук (Німеччина). Новий імпульс отримують давні контакти з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Московським державним університетом ім. М. В. Ломоносова, Білгородським і Білоруським державними університетами. Щорічно більше 100 співробітників і студентів ТНУ проходять наукове і навчальне стажування за кордоном. Приблизно стільки ж іноземних стажистів приймає Таврійський університет.

 

 
  З зарубіжними університетами ведеться обмін студентами, організовуються сумісні наукові конференції і семінари. В університеті навчаються студенти з Китаю, Туреччини, Росії, Алжиру, Палестини, Йорданії, Сербії та інших країн.
Виполнені крупні проекти з програм TEMPUS і TACIS: "Економіка навколишнього середовища ", "Развиток освіти в області екологічноко безпечної енергетики", "Підтримка навчання менеджменту в Криму", "Развиток медіанавиків". На конкурсній основі були отримані гранти за міжнародною програмою INTAS в області навколишнього середовища, на створення ВІЧ-МОДЕЛЮЮЧИХ препаратів, а також в області математичного аналізу.
 
 

 

На базі університету діє Південний мережевий центр з вивчення європейських культур, в який входять університети Німеччини, Італії, Австрії і Росії. Багато разів учені ТНУ виконували дослідження за замовленням Програми інтеграції і розвитку ООН, пов'язані з аналізом і моніторингом соціально-економічних процесів у Криму.

Напружене навчання студенти університета суміщають з повноцінним відпочинком. До їх послуг шість упорядкованих гуртожитків, спортивні манежі, зали і майданчики, різні кружки художньої самодіяльності, клуби за інтересами. Полюбилися ті, що стали вже традиційними, концерти симфонічної музики в Ботанічному саду університету. На Південному березі Криму, в Алушті, розташована спортивно-оздоровча база ТНУ "Прометей".

 
 

В університеті створена сучасна система якісного громадського харчування: їдальня, численні буфети і кафе. В гуртожитках діють відділення Центру корекції функціонального стану людини, служби медичної допомоги.
Життя вузу освітлюється в багатотиражній газеті "Таврійський університет", а також в газеті студентського самоврядування "Студентський стиль".